Pomôžme správnej veci

Milí priaznivci hokeja, ale aj iných športov.

Chcem Vás všetkých poprosiť o pár minút Vášho času.

 Nechcem písať o hokejových výsledkoch, výhrach, alebo prehrách. Napíšem Vám o tých životných, ktoré sa môžu stať každému z nás, v tom horšom prípade nášmu dieťaťu.

 

 

 

            Marek Jurkovič je 37-ročný chlap s malým 10-ročným synom, ktorý hrá za náš klub HK95 za 4TH a tiež piatakov. O ňom je aj tento silný príbeh.

Marek mal ako každý z nás svoj celoživotný sen - vytúženú dovolenku v Čiernej Hore. Splnil si ho, ale jeho dovolenka skončila predčasne a veľmi nešťastne. V auguste 2019 skočil Marek poslednýkrát do mora, žiaľ tak nešťastne, že si zlomil krčnú chrbticu. Okamžite bol prevezený do nemocnice v Podgorici, kde mu spravili CT a bola potrebná okamžitá operácia. V nemocnici v Čiernej hore však nebol žiadny lekár, ktorý by si na tak komplikovanú operáciu trúfol.

Na Slovensko ho previezli až po piatich dňoch, čo spôsobilo opuch poranenia a jeho stav sa navyše vážne skomplikoval, pretože dostal silný zápal pľúc. Operovali ho v Žiline na neurochirurgii. Po troch dňoch bol prevezený na ARO do Považskej Bystrice, kde za ním konečne mohol začať chodiť aj jeho syn.

Prognózy boli veľmi, veľmi zlé. Marek nehýbal rukami ani nohami, od krku dole ho jeho telo neposlúchalo. Lekár mu povedal, že bude do konca života len ležať. Vtedy sa mu zrútil celý svet. Absolvoval množstvo rehabilitácií v nemocnici, čakal, či mu poisťovňa schváli liečenie v Kováčovej. Našťastie mu rehabilitačný pobyt v kúpeľoch schválili a on tam je dodnes. Už je však na druhom turnuse, ktorý si hradí sám.

Napriek slovám lekára, Marek dnes už sedí na vozíku a dokonca používa aj ruky, aj keď ešte sú nie stopercentne presné.

Marek má možnosť ísť na rehabilitácie do Adeli centra, ktoré je špičkovým zariadením svojho druhu, ale tento pobyt by bol veľmi finančne náročný.

Preto sa obraciame s prosbou na Vás, našich fanúšikov. Pomôžte, prosím, Marekovi. Podporte jeho liečbu finančným príspevkom.

Na začiatku som napísala, že Marek má syna, o ktorého sa stará sám. Počas celej doby od úrazu sa o syna starajú jeho rodičia. Tak, ako so synom šesť rokov chodieval na tréningy  Marek, dnes s ním obetavo chodí na štadión jeho dedo. Podporuje ho a aby sa plne mohol venovať vnukovi, prestal pracovať.  Dedo má tiež svoj byt, ktorý je však prázdny, lebo býva s vnukom, ale účty sa platiť musia. Všetci si vieme predstaviť, ako sa pri dlhodobej PN-ke eurá veľmi rýchlo míňajú.

 

 

           

Milí hráči, rodičia, fanúšikovia a športovci, spojme svoje sily a ukážme, že sme skvelý tím, tím HK95, v ktorom sme všetci spoluhráči a navzájom si dokážeme pomáhať, čo i len eurom, každá pomoc sa počíta.

Nedajme si jedno, dve pivká pred zápasom a skúsme pomôcť Marekovi, ktorý na sebe maká, aby mohol byť so svojím synom a hlavne, aby sa stal samostatným.

 

Ak ste sa rozhodli, že Marekovi prispejete, toto je číslo účtu:

SK63 0900 0000 0051 5998 3224

Do správy pre príjemcu napíšte Marek

 

Ďakujeme  za každé jedno zdieľanie, za každý jeden príspevok, akúkoľvek snahu či pomoc, ale aj za rady.

Vedenie klubu HK95, rodičia štvrtákov, Marekovi rodičia, a naše deti.

ĎAKUJEME